Etkinlik Takvimi
...

Sosyal Hizmetler

     Kısmi Zamanlı Statüde Öğrenci Çalıştırılması :
     

Üniversitemiz İhtiyacı olan öğrencilerimize kendi eğitim, ilgi alanları ve Üniversitemiz ihtiyaçları doğrultusunda iş olanağı sağlamaktadır. 5917 sayılı Kanunun 20. maddesi ile değişik 2547 sayılı Kanunun 47. maddesinin son fıkrası çerçevesinde, 2015 yılı içerisinde Üniversite’nin çeşitli birimlerinde, 265 kismi zamanli öğrenci çalıştırılmıştır. Bu bağlamda bir öğrenciye ayda azami 60 saat üzerinden ücret ödenmekte olup, saat ücreti olarak 2015 yılı için brüt 5,50 TL üzerinden maaş ödemesi yapılmıştır.     Enez Öğrenci Eğitim ve Dinlenme Tesisleri :

Üniversitemizde sosyal hizmetler, Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Üniversitemiz Enez Öğrenci Eğitim, Uygulama ve Dinlenme Tesislerinde, her yıl belirli dönemler halinde öğrencilerimize ve personelimize uygun koşullarda eğitim, tatil ve dinlenme olanağı sağlanmaktadır. Enez Öğrenci Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde 2011 Nisan ayından itibaren devam eden yenileme çalışmaları tamamlanmış olup; tesis, 2013 Ağustos ayında hizmete açılmıştır.Resim Resim

     

Meriç Nehri Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri:

Üniversitemiz 250 kişilik kapalı alan kapasiteli Meriç Nehri Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri bu İşletme Müdürlüğü bünyesinde yer almakta ve başta öğrencilerimiz olmak üzere Üniversitelerimiz çalışanlarına hizmet vermektedir.

Resim

     

Üniversitemiz Anaokulu:

 Üniversitemiz Anaokulu 40 öğrenci kapasitesi ile çalışanlarımızın okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarının çalışma saatleri içerisinde bakım ve eğitimlerini sağlanmaktadır. İlimiz Keşan ilçesinde hizmet veren Üniversitemiz Keşan Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Anaokulu, 01.04.2012 tarihinden itibaren Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğü bünyesine alınmıştır.

Resim Resim

    

Oteller:
Üniversitemiz bünyesinde hizmet veren Armağan Dönertaş Engelliler Oteli, 35 oda ve 37 kişilik konaklama kapasitesi ile, Balkan Kongre Merkezi Misafirhanesi de 27 oda ve 50 kişilik konaklama kapasitesi ile konaklama hizmeti vermektedir.Ayrıca, Rektörlük Kafeterya,Hastane Kantini, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrenci kantini, İktisat Kırtasiye,Eğitim Fakültesi Kırtasiye ve Kütüphane Kırtasiye bulunmaktadır.
Burs İşlemleri:

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Üniversitemize ayrılan burs veya öğrenim ve katkı kredisi kontenjanları akademik birimlerimize iletilerek öğrencilerimize duyurulması sağlanır. Öğrencilerimiz tarafından yapılan başvurular değerlendirilmek üzere Kredi ve Yurtlar Kurumu’na gönderilir. Ayrıca özel kurum ve kuruluşlar tarafından Üniversitemiz öğrencilerine verilmek istenen burslara ilişkin duyurular yapılarak ihtiyacı olan öğrencilerimizin faydalanmaları sağlanır. 2015 yılı için Kredi ve Yurtlar Kurumundan Üniversitemize 89 burs kontenjanı ayrılmış olup; 6 öğrencimizde Zorlu Vakfı’ndan burs almaktadır.

Ek Resimler
Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 21404 kez okundu.