Spor Hizmetleri

Öğrencilerimizin ders dışında, personelimizin mesai haricinde kalan zamanlarını değerlendirmek, beden ve ruh sağlığını korumak, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan sportif faaliyetlerin, Üniversitemiz takımlarının ve Şube Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan spor topluluklarına ait faaliyetlerin daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde yürütülmesi,  spor alanların etkin, verimli ve sistemli kullanımı için 2019 Yılının Eylül ayında Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü kurulmuştur.

Üniversitemizin birçok yerleşkesinde açık ve kapalı spor tesisleri bulunmakta olup; bu tesislerimizde, öğrencilerimize ve personelimize boş zamanlarında spor yapma imkanı sağlanmaktadır. Üniversitemizde; 2 adet Kapalı Spor Salonu, 1 adet Yüzme Havuzu, Açık Futbol Sahası, Tartan Pist, Basketbol, Voleybol Sahaları ve Tenis Kortları yer almaktadır.

Ayrıca Balkan Yerleşkesi Menza Binası yan duvarında Tırmanma Duvarı bulunmakta olup; Ayşekadın, Balkan, Ahmet T. Karadeniz Yerleşkelerimiz ile İpsala MYO, Keşan MYO ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Bahçe Satrancı bulunmaktadır.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde kurulmuş olan Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğünce;  Üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personelimiz ile diğer kamu çalışanlarına geniş spor olanakları sunulmaktadır.

2022 yılında Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlemiş olduğu faaliyetlerde, Üniversitemiz spor takımları 13 Branşta 126 sporcu ile faaliyetlere katılım sağlamış olup, bu faaliyetlerden 21 madalya ile geri dönmüşlerdir.   Bunun yanı sıra Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 35 Üniversitenin katılım sağladığı “Bilek Güreşi Ünilig Türkiye Şampiyonası”na Trakya Üniversitesi olarak ev sahipliği yapılmıştır.

Ek Resimler
Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 24828 kez okundu.