TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN, FISU DÜNYA ÜNİVERSİTELER DÖVÜŞ SPORLARINDA DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Trakya Üniversitesi öğrencileri, Samsun'da gerçekleştirilen Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda, sambo branşında dünya 3’üncüsü oldu.
Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası organizasyonu başladı.
İlk defa Türkiye’de, Samsun’da, gerçekleştirilen FISU Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’na, 50 ülkede 430 üniversiteden 769 sporcu katıldı. Dünyanın dört bir yanından sporcuları ağırlayan turnuvada wushu, sambo, muaythai, güreş, boks ve karate branşlarında müsabakalar düzenleniyor.
FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda turnuvanın ilk iki gününde sambo ve wushu müsabakaları gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk defa FISU Şampiyonası’nda oynanan oyunlardan biri olan ve silahlı ve silahsız saldırganların ataklarına karşı kendini koruma sporu olarak bilinen sampo branşında Trakya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin milli sporcuları, önemli bir başarıya imza attı.
FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda, sambo dalında ülkemizi temsil eden milli sporcularımız Onurcan Tatlıcıoğlu, Dilem Bağçuvan, Burcu Aksoy ve Çiğdem Bora, toplamda dört madalya kazanarak dünya 3’üncüsü olma başarısı gösterdi.
Trakya Üniversitesinden Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Demiral’ın öğrencileri Onurcan Tatlıcıoğlu Erkekler 79 kiloda, Çiğdem Bora Kadınlar 80 kiloda, Dilem Bağçuvan Kadınlar 65 kiloda ve Burcu Aksoy Kadınlar 72 kiloda bronz madalya kazanan sporcularımız oldu.
Trakya Üniversitesi olarak milli sporcu öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz
Ek Resimler
Bu içerik 03.10.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 135 kez okundu.