TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE KEŞAN BELEDİYESİ ORTAK PROJELERİ GÖRÜŞTÜ

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun imza attığı iş birliği protokolü için çalışmalar başladı.
Trakya Üniversitesi, yerel yönetimlerle ilişkilerini güçlendirmek adına çalışmalarına devam ediyor. Keşan Belediyesi ile imzalanan “Bilimsel, Sosyal, Kültürel ve Sportif İş Birliği Protokolü” çerçevesinde hayata geçirilecek projelerin değerlendirilmesi ve fikir alışverişi yapılması amacıyla Keşan Belediyesinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi ile Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu ve Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu idari çalışanları ve öğrenci topluluk temsilcileri katıldı.
İki kurum arasındaki iş birliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinliklerin başlangıcının verildiğini ifade eden Öğr. Gör. Burak İşçimen “Keşan’daki öğrencilerimizi, Keşan Belediyesi çalışanlarını ve tüm Keşan halkını kapsayacak etkinliklerimizin ilki karbon emisyonuna dikkat çekmek ve yeşile ve doğaya karşı bilinçlendirme oluşturmak amacıyla Keşan Sardos, Edirne Ardabis ve Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu iş birliğinde bir bisiklet turu düzenleyeceğiz. Keşan Hersekzade Ahmet Paşa Yerleşkemizden hareketle ilçe merkezinden geçerek Cennet Bahçesi rotasında pedal çevireceğiz. Bir sonraki hafta Genç Tema Topluluğumuz; Sosyal Sorumluluk dersini alan öğrencilerimize, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine çevre ve doğa ile alakalı eğitimler verecek. 7 Mart’ta Keşan’daki mülki ve idari amirler ile halkı bir araya getirecek Masa Tenisi Yarışması ile eğlenceli bir etkinliğe imza atacağız. Üniversitemiz organizasyonu ile Keşan’daki tüm ilkokul ve ortaokullarda büyük çapta bir doğal afet eğitimi ve tatbikatı gerçekleştireceğiz. Tüm bu çalışmaları hayata geçirebilmek adına bizlere yol gösteren ve imkân tanıyan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ederim.” dedi.
Ek Resimler
Bu içerik 18.03.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 54 kez okundu.